Manželku na mateřské

Jaký fotoaparát pro manželku?

Jaký fotoaparát pro manželku?

Potřebujete zaznamenat první krůčky Vašeho dítěte? Vybíráte fotoaparát, který budete mít vždy u sebe? Vyberte si malý lehký kompaktní fotoaparát.

Zaměřte se na rychlejší odezvu spouště. Při fotografování dětí je důležitá rychlost reakce jak fotografa, tak i jeho fotoaparátu. Fotografie neposedných dětí s hlavou otočenou mimo záběr nebo rozmazanými vlasy přes půlku fotografie mohou sice zaujmout z uměleckého hlediska, ale Vám nesplní hlavní účel – zachycení pokroku růstu Vašeho dítěte.

Vhodné mohou být vyšší kompaktní fotoaparáty, případně fotoaparáty s elektronickým hledáčkem (EVF) z nabídky firem Canon, Nikon, Fuji, Sony a dalších.

Pokud máte na focení trochu více času a prostoru, bylo by možné uvažovat i o použití digitální zrcadlovky. Dětská fotografie podle mně patří mezi nejvíce opomíjenou (ačkoli velmi rozšířenou) fotografickou oblast. Vyfotit dobrou dětskou fotografii (tu, která zaujme nejen nejbližší členy rodiny, ale i osoby dítě přímo neznající) je velmi těžké. Pro tyto účely je vhodné využít možnosti volby hloubky ostrosti nebo ohniskové vzdálenosti, čehož nám zrcadlovky nabízejí dost a dost.