Syna nebo vnuka

Fotoaparát pro syna nebo vnuka

Fotoaparát pro syna nebo vnuka

Váš syn/vnuk bude mít radost, pokud mu foťák umožní více možností nastavení a kreativnější přístup k focení. Stejně tak půjde o to, aby se mohl před spolužáky vytáhnout funkcemi a technickými vymoženostmi, které ostatní nemají, případně ještě nemají. Elegantní vzhled bude bonusem, ale nebude pravděpodobně tím hlavním, čím by měl fotoaparát vyčnívat.

EVF - falešná zrcadlovka Vyšší kategorie kompaktních fotoaparátů a „falešné“ EVF zrcadlovky jsou těmi pravými fotoaparáty pro mladé muže. Poskytují jak možnosti automatické expozice, tak i širokou škálu přednastavených programů (sport, krajina, makro apod.).

Hledáte-li takovýto fotoaparát, zaměřte se na to, aby měl „kolečko“, na kterém bude Tv (preference času), Av (preference clony), P (automatický program s možností upravit nastavení), M (plně manuální program). Další piktogramy odpovídají již zmíněným přednasteveným programům pro fotografování např. sportu nebo krajiny.

Vždy umožňují i manuální expozici, kde si mladý fotograf může hrát s možnostmi nastavení vlastního expozičního času a clony. A tím si vlastně postupnou a nenásilnou formou upevnit základní technické znalosti o fotografii.

Jak kompaktní fotoaparáty, tak i fotoaparáty typu EVF patří k základní výbavě všech hlavních výrobců fotoaparátů – můžete je najít v nabídce firem Canon, Nikon, Fuji a Sony.