Vnučku nebo dceru

Fotoaparát pro dceru nebo vnučku

Fotoaparát pro dceru nebo vnučku


Krása a šmrnc. Při výběru fotoaparátu pro dceru/vnučku se soustřeďte na tyto dvě vlastnosti. Vaše vnučka těžko ocení vlastnosti jako rozlišení fotoaparátu nebo světelnost objektivu. Zajímat ji bude barva, velikost a schopnost fotoaparátu udělat pěkné fotky z párty se spolužáky.

Kompakt Nikon CoolPix Pro tuto příležitost se hodí téměř všechny kompaktní fotoaparáty. Důležité je, aby fotoaparát skvěle padl do ruky a umožňoval jednoduché ovládání. Možnost výběru barvy je pak příjemným bonusem. Výhodou je české menu, které patří mezi stále častější výbavu fotoaparátů.

Tyto fotoaparáty můžete koupit i za cenu kolem tří tisíc. Připlatíte si, pokud budete chtít různé barevné kombinace (ano v této kategorii je budete chtít;) a novější modely.

Malá poznámka k novějším modelům: někdy jde opravdu jen o kosmetickou úpravu, která nemá na výsledné fotografie až takový vliv. Může se tedy stát, že téměř shodný fotoaparát (jen rok starý model) je prodáván o hodně levněji, než letošní model.

Tyto fotoaparáty mají v nabídce všichni hlavní výrobci fotoaparátů. Je možné vybírat z barevné řady Canon PowerShot či IXUS, Nikon CoolPix, Olympus FE a Mju, Panasonic DMC, Sony DSC řada, Fuji FinePix.